6 aylık eşim alkolik olduğunu itiraf etti...Ben gerçekten çaresizim

11.12.2021 00:36:39

Merhaba. İlk defa yazıyorum buraya, çünkü çok çaresizim.. Kimseye anlatamıyorum çünkü korkuyorum. Lütfen bana yardım edin.. Eşimle 6 aydır evliyiz, toplam 3,5 senedir beraberiz. (Uzak mesafe ilişkisiydi) Bugün bana ilk defa alkolik olduğunu itiraf etti. 6 aydır bu konuda etmediğimiz kavga kalmadı, ama o yine de içmeye devam etti. Bana hep yalan söyleyip içki içiyordu, sıkıştığı yerlerde de kavga ediyordu bağır çağır. Bunların hepsini biliyordum ve ona psikolojik destek almamız gerektiğini çünkü artık çok yıprandığımı söyledim, reddetti. Bir daha gündeme gelmeyecek dedi. Dikkat edicem dedi. Daha bu akşam konuştuk ben yine ağladım ona yalvardım, kabuslarıma giriyor ben dayanamıyorum dedim yine sözler verdi ve bunun üzerine gizlice sodayla içki karıştırdığını ffarkettim. Ne yaptığını biliyorum, ben salak değilim demem üzerine itiraf etti. İçki içmeden duramıyorum, seni çok seviyorum ama alkol almadan yapamıyorum. Bence git hayatını kurtar, beni bırak dedi ve kendine bir sürü küfür ederek odadan çıktı gitti..... Şuan bunları nasıl yazdığımı bile bilmiyorum. Dondum kaldım. Kilitlendim şuan tam anlamıyla. Lütfen okuyanlar bana yardım etsin. Ben bunu hiçbir arkadaşımla bile paylaşamıyorum çünkü çok utanıyorum..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Henüz yeni evli sayılırsınız. Eğer buna katlanmaya devam edersen,ilişkini bitirmezsen ileride bunun çok daha büyük sorunlar cikartacagini bilmen gerek. Bir evliliği bitirmek kolay olmayabilir ama kendin için,kendi geleceğin için yapman gerekir. Düşün,bu adamdan çocukların olabilir mi, gerçekten güvenerek bir aile kurabilir misin artık?

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Uzak mesafe ilişkisi olduğu için saklaması kolay olmuş keşke evlenmeden önce fark etmiş olabilseymişsin utanılacak bir mesele de yok zaten sen onu alkol bağımlısı hale getirmedin kendi bulaştığı pisliğin içine seni de sürükleyerek sana haksızlık etmiş bir de iyi bir şeymiş gibi psikologa karşı çıkıyor sen ona kolayca sözünü geçirecek birini bul kavga etmeden akli başında davranacak birini bul onu alkole yönlendiren arkadaş çevresi varsa onlardan uzak dursun bağımlılıkla mücadele eden yerlere götürüp tedavisini ettirsin sen şartlarını koş eğer alkolü bırakmazsan ben seni bırakırım de yanlış anlama gençsin turkiyede evlenmiş boşanmış insan psikolojisine girmeden düşün çocuğun olsa alkolik babayla yazık günah değil mi ona da baş edemeyeceğin sorumlulukların altına girme senden büyük birine danış içine atılacak veya gecistirilecek bi durum değil yarın öbür gün içip sana zarar vermeyeceği ne malum önce can sonra canan demişler önce kendini düşün zaten seni çok seven birisi olsa senden bunu saklamaya dayanabilir miydi resmen yalancılık yaptığı güven yoksa ilişki de yok

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Seni çok iyi anlıyorum çünkü benim babamda alkol bağımlısı. Annem ile 25 yıldır evliler ve bunun 20 yılı odaları ayrı geçti. Babam alkolik olduğu için içkiden asla vazgeçmedi. Herkesden vazgeçer ama alkolden asla! Annem gibi hayatını mahfetmeden bitir bu evliliği.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al