Bana aşık ama engelledi

06.06.2022 11:10:21

Benden hoşlandı, aşık oldu, hatta evlilik teklifi yaptı ama, onu reddettim (ailem onu uygun görmüyor çünkü, ama bunu söylemedim ona). Kabul etmek istemedi ve aylarca peşimden koştu. Sosyal medyada istek gönderdi, kabul ettim. Kaç kere yazışıyorduk. Kaç kez beni karşıladı (onun mağazanın yakın bir yerde oturuyorum, beni neredeyse her gün göre bilir). Babamdan istemeye gelmek istedi ama, hep olmaz dedim. Kaç kere daha karşıladı beni, bir şans istedi, mesajlar yazdı, bana aşık olduğunu itiraf etti, benden vazgeçemediğini, onun ilk ve son aşkı olduğumu söyledi. Benim için her şey yapacakmış, beni kaybetmek istemiyormuş, istediğim kadar bekleyecekmiş falan. Hepsi hoşuma gitti ama, belli etmedim. Ondan hoşlandığımı da belli etmedim. Ona boşuna umut vermek istemedim çünkü. Yani ona karşı ne hissettiğimi bilmiyor. Ben de ona aşık oldum, hem de çok. Sevgililer gününde bana kırmızı güller ile hediyeler getirdi ama, kabul etmedim. Kaç hafta sonra doğum günüm için mesaj gönderdi (cevap yazdım), öbür gün kapımın önüne hediye bırakmış (kabul etmedim, hatta mesaj yazdım geri alsın diye). Kaç gün sonra mesaj yazdı, buluşalım, bana tek bir şans ver diye. Olmaz dedim, bir de bana mesaj atma artık dedim. Sonra beni engelledi! Çok kötü hissediyorum şimdi, çok çaresizim. Ona çok fena aşık oldum. Ama anlamıyorum…neden engellidi ki beni o kadar severken? Bana kızgın mı, nefret mi ediyor şimdi? Onun iş amaçlı kullandığı bir facebook hesabı daha vardı, ordan engellememiş. Hepsi 8-9 ay sürdü.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Cocuk senin için çok mücadele etmiş sen her seferinde onu reddettiğin için pes etmiş fazla naz aşık usandırır derler hem kız hemde erkek mücadele etmeli bir ilişkide bence o senin için nasıl mücadele ettiyse şimdi de sen onun için mücadele et onu geri kazanmaya çalış seni gerçekten sevdiği için senin mücadele ettiğini gördükçe geri donecektir

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sadece onunla bir daha konuşmak ya da bir şekilde iletişim kurmak için bir yol bulup gerçeği anlatmak en mantıklısı olmaz mı? O kadar hoşlandığına göre anlayışla karşılayabilir. Engellemesinin sebebi (yaşadığım için söylüyorum) büyük ihtimalle yaşananların onu derinden etkileyip hatırlamamak veya unutup yeni birini bulmak istemesi olabilir. İlk aşkın daha güçlü olacağına inanarak o sizi unutmadan siz ona sevginizi kaybetmeden tek taraflı değil beraber sorunu çözmenizi öneririm. Sizi kimse ailenizin tercihinden dolayı suçlayamaz, fakat ilk başta söylememeniz için gerekli bir neden bulmanız gerek ;)

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al