Bana yapılan adaletsizliği bir türlü unutamıyorum

23.02.2020 00:58:44

Yine adalet yerini bulmadı toplanın anlatıyorum Bi ajansta işe girdim dergi satıyoruz sahada çalışma arkadaşım ben dergi satmıyorum kendimi pazarlıyorum dedi onun yüzünden kendime olan saygımı kaybettim izinsiz bölgede satışa zorladı beni ilk günüm olduğu için sesimi çıkartmadım sonra zabıtalara yakalandık ceza kestiler şirketin ödeyeceğini söyleyip işe devam etmemi istediler bende şefin yanında görev yapmaya gittim ağladım falan akşamına eve gittim ağlıyorum hala bidaha işe gitmedim bugünde zabıtanın ödeme tebliğini yollamışlar dava açsam daha çok para kaybedicem iş yerine gitsem işten ayrıldığım için yine beni suçlayacaklar yani anlayacağınız haketmediğim cezayı ödeyip susmak zorundayım ülkede adalet yok diyosunuz ama var sadece fakir olduğumuz için yararlanamıyoruz üzgünüm

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Biliyorum kendi adaletimizi sağlamak zor. Sizi sarsmayacaksa olayı odeyip kapatin. Can sagliginizdan ve akil sagliginizdan daha onemli degil. ve isinizi cevrenizdekileri lutfen daha iyi secin..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Adaletsizlikler dünyamızı tamamen kaplayan genel sorunlardan biri, keşke bunlara karşın yapabileceğimiz bir şey olsa fakat cogunlukla elden bir şey gelmiyor. Senin yapabileceğin şey bu durumu yaşamış biri olarak hayatındaki insanları aynı duruma sokmamak için uğraşmak ve bundan sonra aynı duruma nasıl düşmeyebilirm diye düşünmek. Fazla da bunu kafana takmamalısın çünkü dünyanın her yerinde senin yaşadığın şeyler yaşanıyor. Hayat devam ediyor sen önüne bakmalı ve güçlü durmalısın. Seni böyle şeyler deviremeyecek.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

İşverenin saygısızlığı. Bence ne olursa olsun siz davanızı açmalısınız insanlar 5 kuruş kazanmak için didinip çırpınıyor hakkınızı arayın. Mutlaka bir sonucu olur kimseye boyun eğmeyin.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Para konusunda çok haklısın. Bazen parası olmayana adalet olmuyor gerçekten. Che şöyle diyor. Yağmur herkese eşit yağar ama sadece fakirlerin evini su basar. Burada ne demek istediğini gayet iyi anlatıyor aslında. Yine de başka yollar bulup mücadele etmeye devam etmen gerekiyor. Güçlü bir insan olduğuna inanıyorum. Devam et. Vazgeçme. Savaş ve kazan hayatını.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

döner dolaşır adalet yerini bulur sen hiç kafana takma kendi içinde kendine ve çevrendekilere adaletli ol yeter yine de yaşadığon şey sinir olmuyacak gibi değil allah yardımcınnolsun

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Geçmiş olsun biraz fevri davranmissin duygularin girmiş devreye mantıklı hareket etmeliydin ama yapacak birşey yok. Allaha dua et kimsenin ahi kimsede kalmaz bardağın dolu tarafına bak dava açıp daha cok kaybedeceğine daha az miktarla kurtulmuş olacaksın bundan sonraki is yaşamında daha dikkatli ol kendine de iyi bak.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Üzülme hiçbir şey senden önemli değil cana geleceğine mala gelsin illaki bir iş bulursun Allah bir kapıyı kapatiyorsa başka bir kapı açıcaktır elbet işten ayrılmanda senin hatan var biraz ama dünyanın sonu değil sonuçta

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bence işe gitmeyip, ayrılarak hata yapmışsın. İnsanları kandırmak onlara göre çok kolay biliyorsun, sen böyle yaparak biraz kafa tutmuşsun. Bu dünyada herkes sinsi, üzgünüm ama bunu yapman gerekiyordu. Parayı onlara ödetecektin çünkü bu senin suçun değildi ve aradan zaman geçince istifanı verecektin. Biraz daha taktiksel davranmak gerekiyor aksi takdirde hep senin başın yanacak. Şu anki durumun için bir şey diyemem ama bir dahaki için en azından daha dikkatli ol. Allah yardımcın olsun..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: İnstagram Ucuz Takipçi