Biriyle aradaki mesafe nasıl ayarlanır ?

23.05.2020 00:25:59

Herkese merhaba. Ben şunu hep merak ederim. Karşınızdaki insanla aradaki mesafeyi nasıl ayarlıyosunuz ? Bunu neye göre yapıyorsunuz mesela ? Kriterleriniz nelerdir ? Şimdiden teşekkür ederim zaman ayırdığınız için ..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Karşındaki insan sana nasıl davranırsa aslında biraz da öyle şekil alıyor. Bir insanla tanıştığında ona iyi davranmalısın ve zamanla ona ne kadar hayatını anlatacağını seçmelisin. Herkese bir anda güvenmemelisin. Şahsen ben böyle yapıyorum zaten karşındaki insan da samimi olmak istiyorsa yakınlaşırsınız.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Öncelikle önce can sonra canan der eskiler böyle olmazsa ayarda ölçüde kaçar mesafeye gelince insanlar ile sadece gezin tozun eğlenin aktivite yapın ama sakın iyi yahut kötünüzü anlatmayın gerekirse taş olun ben bunu 24 yaşımda öğrendim insanlar en ufak şeyi bile sonra yüzünüze vuruyor yahut hayatınız normal olsada sizi onla vurmaya çalışıyor insanoğlu çiğ süt emmiş iste .

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bu hissettigin samimiyet ve karsıdaki kişiye göre değişir bence. Bir bakarsın çok samimi çok iyi birisi mesafen 5 yıllık arkadaşlıktan cok daha az olur. Ama şöyle bir şey var eğer bahsettigimiz kişi karşı cins ise ve sadece arkadaş olmaksa amacın temas kurulmasını ve çok samimi laflar edilmesini (canım vs) doğru bulmuyorum hem karsı taraf yanlıs anlayabilir hem ilerde sorun yaratabilir.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Çok keskin hatları yok. Yani kişiden kişiye değişir aradaki mesafe olayı. Tabi ilk etapta tüm yelkenlerini suya indirip, kendini tamamen teslim edecek şeyler yapmaman gerekir. Yani senin için önem arz eden sırlarını ya da ailevi bir takım olaylarını anlatmaman gerekir. Tabi her zaman da bu mesafeyi koruyamayabilirsin. Birileri karşına çıkıp, biraz aşktan başın dönerse arada mesafe falan kalmıyor. Bir çok kişi buna benzer durumlar yaşamıştır zaten. Hatta bazı kişiler aynı hatayı defalarca yapar. Kimisi ders çıkartır kimisi aynı şekilde devam eder. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. O yüzden de çok benzerlikler taşısa da kişiler arası mesafe ayarları o kişilere göre hep değişkenlik gösterir.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Ona sırlarımı vermem, çok soru sormam karşı taraf anlatırsa dinlerim mesela, sınırlarını koruman gerek bundan sebep hayır demeyi bilmelisin emin ol seni daha mutlu edicektir.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bir kere en baştan samimi olmamalısın bence.Biraz konuşup tartman lazım karşındakini. Yani nasıl konuşuyor neler diyor dikkat etmen lazım. Zaten kişi kendini belli eder verdiği cevaplarla falan. Ben genelde hislerime güvenen biriyim ve hemen güvenmem ama eğer o kişi samimi geliyorsa yanlış bir hareketini görmezsem hissetmezsem ona göre davranırım ve yine belli bir mesafe koyarım. Yine de kişiye göre değişir ama dikkat etmek lazim çok bağlanmamak lazım yoksa üzülen biz oluyoruz.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Hayatına alacağın her bireye mesafeli davranmalısın.Onu çok tanımadan ona kendine dair sırları anlatmamalısın bunun sonunda üzülen sen olursun ve sakın hayatında olan veya hayatına alacağın biri için kendinden vazgeçmemelisin.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: Minecraft Premium