Çok yoruldum. Ne yapmalıyım?

10.08.2021 14:10:21

Merhaba, lise üçüncü sınıf öğrencisiyim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki her günüm berbat ve ağlayarak geçiyor kendimi toparlamaya çalışıyorum derdimi anlatabilecek kimsem yok ve bu beni daha kötü etkiliyor ailem de dışardan insanlara iyi görünen insanlar ama bana hep psikolojik baskı uyguluyorlar artık onlarla tamamen ilişkimi kestim tamamen duygusuz ruhsuz birisi oldum bana destek olan hep yanımda olacak bir arkadaşım olmasını isterdim çünkü artık kendime yetemiyorum her gün ölmek istiyorum ölsem bile benim için üzülecek kimse olmayacak çünkü beni seven beni önemseyen kimse yok kendimi öldürmeye çok çalıştım ortaokuldan bunu deniyorum ama yapamadım korkuyorum hiçbir zaman mutlu olamadım ve olamayacağım sanırım sadece tek bir şey isterdim beni seven yanımda olan beni anlayan bir arkadaşım olmasını bunun tüm sorunlarımı çözeceğini biliyorum çünkü kendimi tanıyorum en azından kendimi öldürme isteğimi azaltacaktır çünkü beni seven birisi olduğunu ve onun nasıl arkamda bırakacağını düşüneceğim derslerime konsantre olamıyorum hiçbir şeyde iyi değilim ailemde benden memnun değil. Biraz karışık yazmış olabilirim bunun için üzgünüm. Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Hayat bu maalesef kimse kolay olacak demedi. Intihar bi yardim çağrısıdır zaten belli ki görülmek istiyorsun, buradayım diyorsun. Etrafındaki insanlar sana zaman ayırmıyorsa ve önemsemiyorsa bu ölmek istemene neden olmamalı. Bu hayatı onlar için mı yaşıyorsun kendin için mı? Içinde bulunduğun şartlar kötü olabilir, ama oturup ağlayınca çözülmeyecek. Kendin için mücadele etmelisin. Dünyada görülecek çok güzellik var elde edebileceğin daha nice güzel anıların olacak. Daha hayatın başındasın duygular fazla karmaşık hayatsa ağır geliyor olabilir. Ama kabul edip yola devam etmelisin. Aileni seçemezsin maalesef bu konuda ılımlı olmaktan başka bir şey yapamazsın. Ama arkadaş bulunur sadece internetten bile bir sürü arkadaş bulursun. Ama önemli olan senin kendinle arkadaş olabilmen. Kendinle kaliteli vakit geçir. Yaşayacaksan arkadaşın var diye değil sen yaşamayı hak ettiğin için yaşa. Daha küçüksün bakma hayatin başındasın. Ne mutlu ki sana sorunları görebiliyorsun. Artık sorunları çözme zamanı. Eminim yeteneğin de vardır. Kendini keşfetmeye başla. En güzel intikam kıskanacakları bir hayat yaşaman olacaktır. O yüzden sakın kendine zarar verme sadece iyi şeyler yapmaya odaklan. Kendini geliştirmeye odaklan her şey düzelmeyecek belki ama sen her şeyi takmamayı öğreneceksin.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al
tiktok jeton hilesi - connect tv play - netblu apk - tv apk - cs 1.5 indir - tiktok hile - connect tv play - binance güvenilir mi - paribu güvenilir mi - coinbase güvenilir mi - okex güvenilir mi - bitexen güvenilir mi