Erkek kardeşim beni rahatsız ediyor

04.07.2022 11:13:20

Merhaba ben 13 yaşında bir abiyim. Benden 5 yaş küçük 8 yaşında bir kardeşim var. Yaz tatili olunca babam ile annem işe gidip kardeşimle beni evde bırakıyolar. Hafta içi hergün 9 saat kardeşimle beraber evde oluyoruz. Kardeşim hergün beni sinir ediyor. Artık zor dayanıyorum. Kapımı kitlemek en iyi yöntem ama babam buna izin vermiyor. Kardeşimin gıcık ve ispiyoncu olması beni en çok gıcık eden şeylerden. Görmezden geleyim desem evde ona bakmam lazım. Evde geçen 9 saat benim için bir işkence. Döv demeyin daha küçük diye babam beni döver. Ne yapmam lazım okuyanlar bir çözüm bulsunlar lütfen.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Lütfen dövme kardeşinin senin yardımına ihtiyacı var o yüzden sana şımarıyor senden ilgi istedim için seni sinir ediyor ne kadar da şanslısın bir abisin ileride bunun avantajlarını daha da çok göreceksin bu durumun geçici olduğunu unutma lütfen ve sabırlı ol zamanla geçmeyen hiç bir şey yok

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Kardeşine kadar biraz saygılı ol ve sabırlı ol küçük sonuçta zamanla geçiyor her şey. Onun da ilgiye sevgiye ihtiyaçı var bir abi olarak onlara yardımcı olman gerecek. Lütfen abilik görevinii yap daha iyi.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

tek yapman gereken bi abi olarak biraz sabırlı davranman çünkü bunun gibi şeyleri zamanında hepimiz yaşadık ancak bunlar gelip geçici şeyler. çocuk olmanın yanında bu gibi durumlar da geliyor ve senin onun büyüğü olarak sabretmen gerekiyor çünkü göz açıp kapayıncaya kadar ikiniz de büyümüş olacaksınız ve bu zamanları özleyeceksin emin ol. bir de olanları sakin dille annene ve babana anlatmaya çalış onlarla paylaşmak da sana iyi gelecektir.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Ne olursa olsun o bir çocuk ve çocuklar dikkat çekmek için ilgilerinin kendi üzenlerinde olmalarını istedikleri için bu şekilde davranırlar evet seni bunaltmistir ama bugünler geçici biraz daha buyuyunce hiç bulasmayacaktir

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Kardeşinle vakit geçir. Yalniz kalınca şımarmaktan başka bir şey yapmaması normal ilgi istiyordur. Ne yapmayı sever boyama olsun oyun olsun birlikte bir şeyler yapın. Birlikte ders çalışın birlikte bir şeyler izleyin. Çok küçük daha abilik yapacaksan biraz öğrenmen gerek alttan almayı oyalamayı. Dikkatli dikkatli güzelce vakit geçirin.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al