Her şeyi kafasına takan sevgili?

24.03.2020 15:27:14

Öncelikle selamlar. Tüm çözümleç ailesine... En içten sevgiler sizi bulsun dileklerimle... Ben kafama takılan bir şeyi danışmak istiyorum. Sevgilim ilişkimizin en başından beri en ufak detayları bile kafasına takıyor ve kötü hiçbir şeyi unutmuyor. Bunları zaman zaman karşımıza çıkarıyor hiç ummadığımız anlarda. Sizce bunu neden yapıyor? İlişkimizin %99'u güzel gidiyorsa sadece %1'lik kısmı kötü gidiyor. Öyle herkes gibi ciddi sorunlarımız olduğunu düşünmüyorum. Yine de en ince kötü detayları takıp önümüze getiriyor. Bunları unutmuyor. Sindirmiyor. Bu konuda ne yapabilirim? Sizce neden bunu yapıyor?

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Muhtemel Başak burcudur kendimden biliyorum. Gerginlik olmasın diye bunları çok ağzıma almasam da içten içe yer. Sevgilin muhtemelen bazı şeyleri kafada çözmeden,eteğindeki taşı dökmeden rahata eremiyor. Konuşun arkadaşlar. Hâlâ yaşıyorken içinize atmayın konuşun.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bu başlığı okuyunca kendimi gördüm ve bu yüzden yanıt vermek istedim. :) ben de her şeyi en ufak şeyleri bile kafama takan biriyim hem yapım gereği hem de karşımdaki insana verdiğim değerle alakalı bir şey bence sevgilin sana çok değer veriyor bu yüzden de her şeyi kafasına takıyor. Umarim bu durumdan sıkılmazsın çünkü sevgilim benden ayrılmıştı bu yüzden.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Yapı olarak kindardır bu yüzden unutmuyordur.. kafaya takma mevzusu da oyle yapıyla ilgili . Ne kadar almiycam desende öyle olmuyor maalesef en ufak şeyde yine başlıyoruz takmaya bunla yaşamayı ogrenmelisin

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sana çok değer veriyor bence. Ve seni kaybetmekten korkuyor. Belki de şöyle bir şey olabilir. Ona karşı gösterdiğin yanlışlıkları düzeltmeni bekliyor senden. Seni değiştirmek değil de, onu üzen ve kıran şeyleri. Belki de sen anlamıyorsundur. Onları sana göstermek istiyordur. Bence bunları ona söyle. Kırmadan, kavga etmeden. Cevabı ondan dinlemen daha iyi olacaktır:)

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Yani herkes gibi bende onu anlamaya çalış diyeceğim, bende belli etmesem de biraz böyle biriyim:/ yani hiçbir şeyi unutmayan ve bi kavga olduğu zaman bıdır bıdır her şeyi sayan biri oluyorum bi anda.. Yani yapılanları kabul edememek, biraz haklı çıkmak istemek ve birazda sanırım dile getirip getirip bi sonuca vardığınızda daha iyi bir ilişki olucağını düşündüğünden olabilir, umarım çok mutlu olursunuz????

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

belki bir yarası vardır onları sar hem bak ne güzel çok ciiddi değil diyorsun yanında kal derdini öğrenmeye çalış kimisi böyle unutmaz ama kafasında da çok kurmaz ne kadar öyle gözüksede

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Arkadaşlara katılıyorum, onu anlamaya çalışman gerekiyor, ve inan bana seni o kadar çok önemsiyor ki hiçbir detayı unutmuyor.Önemsemesinin sebebi de seni çok sevmesi, sana değer vermesi.Bunlar bir bahane değil, kusursuz bi ilişki yaratıp seni daha fazla mutlu etmek istiyor sadece.Lütfen onu tersleme, kibar bir dille fikrini belirtebilirsin.Her ilişkide hatalar olur, bunları birlikte aşabiliriz de ona. :)

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Anonim arkadaşıma katılıyorum, onu anlamaya çalışmalısın. Sadece sana karşı mı böyle, yoksa herkese karşı mı böyle? Sadece sana karşı böyleyse, senin yerin ayrıdır. Sana güveni sonsuzdur ve küçük şeyler kafasına takılıyordur. Bu normal bir durum. Fakat genele vurulabiliyorsa bu durum, kişiliği ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Takıldığı noktalar hep aynı konularsa, geçmiş hayatında bu konudan dolayı yaşadığı travmaya bağlı bir semptom olduğunu düşünebiliriz. Bana kalırsa sevgilini bir süre gözlemle. Bu sana daha açık bir fikir verecektir diye düşünüyorum :)

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Kötü şeyler yaşamasaydı, unutması gereken şeyler olmazdı. Bu tarz kişiler genellikle mükemmeliyetçi ilişkisine değer veren, önemseyen nahif kişiler oluyor. Onu anlamaya çalışmak çok zor olmasa gerek.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: Minecraft Premium