Her şeyin kötüye gitmesi ve hastalıklar. Neden

07.07.2021 03:49:45

Merhaba 2 hastalığım var ve 1 yıl önce komaya girip 1,5 ay hastanede yattım aldığım ilaçlar yüzünden yaklaşık 10 kilo aldım.Bunu bilmeyen insanları katmayarak konuşacağım hastalığım olduğunu bilen insanlar bile saçma sapan kilom yüzünden laf yapmaya başladı. Bunu dile getirmek istemiyorum kendimi acındıracak gibi hissederim çünkü ama dile getirmedikçe susmuyorlar. Psikolojik tedavi alıyorum ama psikoloğum beni dinlemiyor sadece ilaç verip gönderiyor başka doktorlar da denedim çocuk doktorlarının hepsi aynı. Hayatımda kimse yok kimi sevsem hayatımdan çıkıyor veya birden bire değişik davranmaya başlıyor. 4/4’lük değilim fakat her insan sevilmeyi hakeder. Hiçbir şey için hevesim kalmadı hep kendimi suçlu görüyorum çünkü bana hep kendimi suçlu hissettirdiler 2’li ilişkilerde. Gülememeye başladım. Çok kafaya takıyorum ve artık ilaçlar bile bunu engelleyemiyor. Tek isteğim beni gerçekten seven birinin olması ama o kadar güvenim ve hevesim kalmadı Kİ hayatıma giren insan resmen benden kaçıyor. Çok mutsuzum ve bu yüzden insanları kötü etkiliyorum sanırım. Özür dilerim.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Bazı şeyler kötü gitmeye başladığında,arka arkaya başarısızliklar yaşadığımizda sanki bu denge hiç bozulmayacakmış gibi hissediyoruz. Bizi kötü etkileyen birçok durum olabilir hayatımızda ama bu durum sonsuza kadar devam etmeyecek elbette. Belki uzun sürecek ama asla böyle devam etmeyecek. Başarısızlık kalıcı değildir, insanı etkiler tabii ki ama nasıl başarılı olunacağına dair de bir adımdir aynı zamanda. İlişkilerdeki başarısızlıktan bahsediyorum. Karşına çıkan insanlarla ilişkilerinin kötü olması asla sadece senin suçun değildir. Kendine bu kadar acımasız ve sert davranmaya devam edersen mutlu olamazsın,bu düşüncelerden sıyrılamazsin. Ne kadar kilo almış olursan ol,ne kadar kişiyle ilişki kuramamis olursan ol sen hep sensin. Kendin olduğun sürece seni olduğun gibi sevecek ve anlayacak birini bulacaksın. Belki acele ediyorsundur bazı şeyleri yaşamak için.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Çeşit çeşit hastalık var insan başına gelmeyince bilmiyor, bende benzer olmasa da stresli bir hastalıkla yaşıyorum hormonal anlamda etkilediği için çokta sıkıntısını çekiyorum. Geçmiş olsun sana da umarım tekrarlayan birşey değildir. Duyusal durumuna gelince bu devirde insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor herkesin her konuda fikri var herşeye karışıp herşeyi bilip hiçbir şey yapmazlar. O yüzden kim ne derse kulak asma. Ne yazık ki psikologların çoğu yine bu devirde para peşinde bende henüz doğru dürüst ilgilenen bir psikolog bulamadım. İlaç kullanmayı da reddettim, ilaçlar uzun vadede daha derin psikolojik hasarlara yol açabiliyor. Genelde tavsiye etmiyorlar. İlişki konusunda bende senin gibiyim, çift, çocuklu aile vs görünce bile kötü oluyorum artık :/ düşünmemeye çalış kendine odaklan kendine eziyet etmekten başka işe yaramıyor çünkü kendimden biliyorum ve bu duygusal açlıkla karşımıza çıkan yanlış insanları seçemeyip en ufak ilgiye tav olup daha da üzülüyoruz. Bazen bir şeyi ne kadar istesekte olmayabiliyor duygusal insanlar daha fazla yaralanıyor ama elimizden birşey gelmiyor, keşke ruh eşimizi yaratıp hayatımıza koyabilsek :) insanın en iyi ilacı yine kendisi, senin yaşadığın hayatı, düşüncelerini, hislerini senden iyi kimse bilemez. Kendine odaklan, sevdiğin seveceğin şeyleri keşfet, kendini oyala aklını başka şeylerle meşgul tut, seni sevmeyen insanlarla da vakit kaybetme, bazı insanlar sevgiyi haketmiyor sevgini emeğini onlara harcama, sen yoluna devam et yanında olmak isteyen olur. Eş dost aile akraba sevgisinden emin olduğun insanlarla vakit geçir, hayvan seviyorsan onlarla vakit geçir benim iki köpeğim var insanlara tercih ederim onları :))

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Öncelikle çok geçmiş olsun kilo konusu çözülebilecek bir konu biraz irade ve düzgün yeme programı spor gibi bir-çok çözüm yolu var belli ki üzülüyorsun üzüntü ve stres yeme isteği oluşturuyor olabilir bu biraz düzene uymanı zorlastirsa da istersen kilo verebilirsin bi diyet sayfasında çalışıyorum bu konuda detaylı konuşabiliriz diğer konulara gelince tabii ki sevilmeyi hak ediyorsun karşına çıkan insanların kötü olması senin suçun değil çok daha iyileri var ve karşına çıkacaklar kimse olmasa bile sen kendine değer ver yeter yalnızlığın da keyfini çıkarmak lazım ilaç kullanmak istemiyorsan terapiste gitmek istediğini belirt ama terapiler ücret ki oluyor onun dışında belediyelerin sosyal destek hizmetleri varmış ücretsiz bakan araştırabilirsin belki işe yarar yani sorunların içinde kaybolmak yerine neresinden çözebilirim diye düşün bi yol bulacağına eminim kendinden ümidi kesme güçlüsün sen hastalıkları yenmişsin bunlar senin için çerez olmalı

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al
tiktok jeton hilesi - connect tv play - netblu apk - tv apk - cs 1.5 indir - tiktok hile - yabancı şarkılar dinle - connect tv play - erkek spor ayakkabı