İntihar etmek istiyorum artık?

11.03.2022 09:16:15

Ben 22 yaşında bir kızım.Ama ailem baskıcı.1 senedir sevgilim var ve annem burnumdan getiriyor.Eve geliş saatim 5:30 ve herşeyi geçtim sevgilimle 5 dakika görüşmesek annem hemen seni aldatıyor dur güvenme ayrıl diyip sorguya çekiyor.Sürekli bu kiloyla devam edersem tekmeyi yiyeceğimi aldatılcağımı söylüyor.Ben erkek olsam sana bakmazdım tarzı konuşuyor yani canımı yakıyor.Her gün sürekli sevgilimle aramda sorun olmamasına rağmen varmış gibi konuşup canımı sıkıyor.Kesşn birşey oldu söylemiyorsun diyor.Söylemezsen görüştürmem döverim diyor.Sevgilim aylar önce beni başka biri için bıraktı ve canım çok yanmıştı.Annem bunu biliyor ve sürekli bu konuyu açıp beni üzüyor.Artık derdimi kimseye anlatamıyorum çünkü babamda annemi destekliyor.Annemle defalarca konuşmama rağmen bana hala kötü davranıyor.Herkes dua oku düzelir diyor ama benim annem düzelmiyor.Hep tehdit hep sorgulama içindeyim.Daha dün whatsappıma bakıp sen neden onla görüntülü konuşmuyorsun yazışıyorsun diye sorguya çekti.Konuyu ayrılığa getirdi.Artık annem gitsin kurtulayım diyorum..Çünkü dayanamıyorum senelerdir dayak tehdit gördüm.Sinirlemdiğimde ona olan sinirini benden çıkarma diyor.Canım yanıyor her gün ağlıyorum ne yapabilirim ? Sevgilime de anlatamıyorum artık o bile yoruldu..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Ailenin bü konuda sana baskı yapma hakkı yok. Ama ailenin tutumu değişmeyeceğine göre iş bulup kazandığın parayla başka bir ev bulup aile evinden ayrılmalısın. Başka türlü rahat edemezsin.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Hayatının sonuna kadar bu baskı ile yaşıyamazsın. 22 yaşındasın bir meslek edinip çalışıp aile evinden ayrılmalı ve kendi düzenini kurmalısın. Seni çok iyi anlıyorum bende aynı durumdayım bu durum biraz cesaret istesede hayatımız boyunca da bu baskıya katlanamayız sonrada sürekli aklımızdan intihar etmek geçer.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

22 yaşındasın, okulunu bitirdiysen ya da mezun olmaya yakınsan elinden gelenin fazlasını yaparak işe gir, kendi paranı kazanıp birkaç sene içerisinde aile evinden ayrılmaya bakmalısın. Çünkü annenin karakterini değiştiremezsin bundan sonra, böyle davranmaya devam edecektir. intihar da çözüm değil, daha gençsin, çözülemeyecek sorunlar değil bunlar. sadece çabalayıp evden çıkman gerekiyor, tek çözüm yolu buymuş gibi görünüyor şimdilik. Bir de doğru bir tavsiye değil belki ama bir daha sevgilin olduğunda ailene söyleme, o evde olduğun sürece baskının biraz olsun hafiflemesinin yolu bu.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

intihar etmek kesinlikle çözüm değil kendine ev dışında çalışabileceğin bir iş bulmalısın bence o zaman sürekli dışarda olursun zaten dışardaki dünya kafanı dağıtır umarım düzelir

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bence seven insan anlayışlı olur sonucta durumunu biliyor tabi giderse zaten senin değildir kimse için aikeni ve kendini üzme oluruna bırak bazen sevgi inan yetmiyor iki kişide sabırlı olmalı ve emek vermeli.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

maalesef ailemizi biz seçemiyoruz. hayatını kimsenin mahvetmesine izin verme , bu kişi annen baban bile olsa. sonsuza kadar o evde yaşamayacaksın illa ki o evden çıkacağın bir gün gelecek. kurtuluşu olmayan çaresiz bir durum değil. biraz sabretevden ayrılabileceğin günü bekle.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Annenin huyunu değiştirmeyeceğine göre onu öyle kabullenmekten başka çaren yok can çıkmadan huy çıkmaz sabırlı ol işine okuluna başka şeylere vakit ayır gerekmedikce muhatap olma ileride ayrı eve çıkınca biraz kafan rahat eder belki o zamana kadar boş vermeye gayret et onun kendi kaygılarının seni etkilemesine izin verme ve ölüm intihar yerine gerçek bi çözüm bulmayı dene zorlanıyorsan destek al belli yaşı aşmış insanlara yapma desen de yapmaya devam ediyorlar karakterleri çoktan şekillenmiş çünkü sen alacağın zararı en aza indirgemeyi dene her lafını önemseme

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al