İşten kovulmak ve aile meseleleri

18.02.2020 00:30:35

Çok kısa bahsetmek istiyorum ama uzun olacak sanırım. Ben falanca hastanesinde hemşireydim ve baya güzel, güçlü arkadaşlıklar edindiğim bir yerdi. Bir grubumuz vardı asla kimse bizi ayıramaz vs derdik birbirimize. Hepimiz ordan bir gün ayrılmak istiyorduk. Ben son zamanlarda fazla yoruluyordum ve bunu sorumlum fark etti benimle konuştu bana anlat her şeyi destek olalım sana falan diye. Ben de tabii saflığıma geldi anlattım işte yoruluyorum, çabuk sinirleniyorum, uyanamıyorum, sevgilimi aileme anlatamıyorum, psikoljik olarak iyi hissetmiyorum dedim.Ertesi gün bana deli muamelesi yapıldı, sinirli olduğum için birini öldürebileceğimi bile düşündüler, sorumlum ve onun eşi olacak adam (başhemşire ve müdür oluyorlar) başlarına bela açacağımı bile dile getirmişler ve istifa et dediler, etmedim. 15 gün izne çıkarıyoruz seni dediler beni gönderdiler işlemler için yanıma da arkadaşımı gönderdiler ben de izin falan sanıyorum öyle bekliyorum ki bi baktım beni kovuyorlarmış meğersem. Tabi şimdi 1 ay geçti ve arkadaşlarım bana yazmıyor bilmiyorum belki ben kıskanıyorum onlar da ayrılmak istiyordu hatta benden çok istiyorlardı şimdi gayet mutlular ve beni de unuttular ne arıyorlar ne soruyorlar. 1 aydır evdeyim o kadar daraldım ki kimseyle konuşmuyorum, sosyalleşemiyorum ailem çok baskıcıdır dışarı çıkıyorum en azından sevgilimle buluşayım diye babam hemen laf sokuyor nerdeydin nerdeydin diye darlıyor. Sevgilimle 4 yıldır beraberiz anneme bile yeni söyledim ki çok tepki göstermişti bir daha da sormadı hiç.Sanırım evlenmek istiyorum ama zaten daha en az 4-5 yıl var önümde fakat işte ne bileyim zaten sevgilim de çok sıcak bakmıyor.Benim ailem beni sanırım asla vermez. Böyle bu tür sorunlarım var işte ve evin içinde atlatması biraz zor oluyor. Cevaplarınız için teşekkür ederim şimdiden..

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

merhaba yeni bir iş ara ve görüşme bahaneleriyle arada kendine bir çay ısmarla hava al tek başına kalmaya da ihtiyacın var erkek arkadaşınla ciddi olarak konuş niyeti ne seninle evlenmeyi düşünüyor mu ailesi bu konuya nasıl bakar.anne candır annenle aranı sıcak tut onunla sıkıntılarını paylaş belki babana karşı sana destek olur idare eder seni.evde kitap oku güzel sitelerden yabancı dil çalışmaları yapabilirsin.arkadaslarin için çok haklısın bende cook yalniz kaldım bir dönem hasta olup hastanede yatınca uzun dönem okula gidememistim sonra mezun olduk ne arayan ne soran ki yillarin dostlugu derdim artık üzülmüyorum giden gitsin seni seven zaten seni merak eder arar sorar insanları onceligin yapma en özel sensin sen iyi mutlu ol ki insanlar enerjine gelsin kimse maalesef sıkıntıları çekmek istemiyor o dostluklar sonsuz mutluluk filmlerde var sana sen lazimsin zaman geçiyor vakit kaybetmeden ayağa kalk birşeyler yap sevgiler

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

kesinlikle yeni bir iş aramalısın. kendi ekmeğini kazandıktan sonra ailenin ve babanın eline bakmak zorunda kalmazsın. iş bulup yeterli birikimi yaptıktan sonra kendi ayakların üstünde durup kendi karalarını vermeye başlayabilirsin. bu ailene sırt çevir demek değil ama 15 yaşında bir kız çocuğu gibi kısıtlamalar dahilinde ne hayatını istediğin gibi idame ettirebilirsin ne de kendine ve gönlüne göre bir hayat arkadaşı, dost bulabilirsin. arkadaş konusunda da kimseye güvenme. tecrübeyle sabit. yeri gelir en öne koyduğun insanlar iki günlük sevgilileri için yok sayarlar seni yeri gelir üç kuruş için arkalarını dönerler yeri gelir başka bir arkadaşın iki kelamı üstüne dürüstlüğün sorgulanır. demem o ki kimse öz kardeşin annen baban gibi yanında destek olmaz zor gününde. özellikle iş ortamlarında bu böyledir. güven değil çıkar ön plandadır. bundan mütevellit kendine yeni bir sayfa açmalısın hayatında. yeni bir iş, yeni bir kazanç kapısı, yeni arkadaşlıklar... ve bu kazancı ailene sırtını dönmeden kendi kararlarını verdiğin bir hayatın temellerini atmada kullanmalısın. şu an ki erkek arkadaşın ne kadar destek olan biridir bilemiyorum ama yıllarca süren bir ilişkide ne olursa olsun ailenin karşısına çıkabilecek bir cesaret göstermeliydi bence. ayrıca küçük bir tavsiye daha, hayatındaki ne güzel ne de kötü şeyleri en güvendiğine bile tüm çıplaklığıyla anlatma. ya kıskanırlar ya kınarlar. dünyamızda dürüstlüğe pek yer yok. yeni hayatında ve kararlarında şans ve başarı dilerim.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Belki çok klişe gelicek ama bosvermen lazım senin biraz. İnsanlar iki yüzlüdür haindir bunu kabullenmen lazim. Eğer kendine güveniyor ve kendini hazır hissediyorsan aileni bazı konularda pek takma derim. Benim hayalime giden yolda çok onüme engeller koydu ailem, en yakın arkadaşım dostum dedigim insanlar sırtimdan bıcakladı çok yalnız hissettigim oldu. Ama ben pes etmeyip hayalimi gerceklestirdigimde iyi bir kariyer kurduğumda herkes birden melek kesildi. Canımlar cicimler biliyordum başaracağını gibisinden sözler. Benim sana tek tavsiyem evliliği şimdilik dusunme. Çalış kendini geliştir ve cok iyi yerlere gel. Bu insanları pişman et. İnsanlarada çok güvenme.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

İş arkadaşlıkları böyledir gerçekten kat kat yaşadım durumunu hatta daha ağır ama sana bir önerim var dava aç hakkını yedirme iş arkadaşları yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmeyen insanlar işten çıkınca numaramı silmişler umursamadım bile çünkü daha önce tecrübe edindim öyle bir dönem yaşadımki babannem öldü sevgili ona göre aldatmak değil ayrıldık ertesi günü birini buldu üstelik aldatma iftirasınıda yedim işimden çıktım arkadaşlarım telefonlarıma bile cevap vermediler ilk başta çok bocalıyosun Türkiyedemi böyle bilmiyorum koz erkek farketmiyor aileler baskıcı bende annede bu durum var illa keyfimi kaçırır ama sağır olmayı öğren spor kesinlikle yap arkadaşlıklar varya gelip geçici sevgili konusuna gelince insan bu zamanda belli olur eğer gerçekten seni seviyosa öyle veya böyle yanında olucaktır ama şöyle bişey sezdim sende evlenmek istiyosun fakat kaçış planı gibi baskıdan kurtulmak gibi bu yapmurdan kaçarken doluya tutulmana sebep olur aceleye getirme sadece hastanede sana yapılan haksızlığa göz yumma aynısını şirkette çalışırken yaşadım müdürüm iyi görünmüyosun şirketin paikoloğuna git dedi gittim deli muamelesi yapıp işten kovmaya çalıştılar kağıtları imzalamadım yıllık izine göndermeye çalıştılar çıkmadım seni kovarız dediler kovun dedim ve sava açtım davam bitmeden uzlaştık 30 bin₺ tazminat aldım iş mahkemesi avukatı bul iş mahkemeler her zaman işçinin yanında kazanma olasılığın çok tabi tazminatına değecekse şayet öyle değilsede tecrübe olsun iş arkadaşlarına özelini ölsen anlatma kullanırlar kardeşin bile kullanıyor çok güvendiğin biri olursa anlat o da yaparsa zaten onun ayıbıdır de geç öfkelendiğini biliyorum üzücü bir durum ama soğursun o arkadaş müsfettelerinden emin ol herşey gönlünce olsun :)

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Eğer kötü zamanlarında yanında olmamışlarsa gerçekten arkadaşın değillerdir . Yanında olan insanları düşün ailen sevgilin , onlardan destek al varlıkları bile güç vermeli sana.Ve düştüğün yerden tekrar kalk yeni bir iş ara kendine her şeye yeniden başla.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

İlk olarak arkadaşlar böyledir asla güvenme onlara bence çünkü kaliteli arkadaşların artık var olduğuna inanmıyorum ikinci olarak bence yeni bir iş ara kendine ve ailenle de bence Arabi açma çünkü ne olursa olsun düştüğünde ilk seni ailen ayağa kaldırır

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Başka iş bulmayı denedin mi? Anlattıklarına bakılırsa evde durarak hiçbir yere varılmaz. Evlenmekte çözüm değil o kadar okumuşsun boşa gitmesin sonuçta. Yeni bir işe gir, yeni arkadaşlıklar edin hayatına yeniden başla. Her şeyi geride bırak demiyorum istesende olmaz. Ama hayatın ellerinden kayıp gitmeden bir yerden başla.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Son 24 Saat İçinde Başlıklara En Çok Yanıt Veren Anonimlerle Konuş