Mobbing görüyorum

04.05.2022 15:15:13

Merhaba arkadaşlar ben devlet hastanesinde temizlik personeli olarak çalışıyorum. Hastanenin sistemi gereği şefler hariç çalıştığımız kliniğin hemşireleride yaptiğimiz işi kontrol hakkına sahipler. Üniversite mezunu olmama rağmen ülkemizin durumu gereği bu işi yapmak mecburiyetinde kaldım. Derdim işimi küçümsemek değil. Ama gördüğüm mobbing yüzünden artık işi bırakma durumuna geldim. Çalıştığım bölümün hemşiresi memnuniyetsiz, kimseyle anlaşamayan, kendi gibi etrafındakileride mutsuz eden biri. En alt kademede ben olduğum için tüm negatif enerjisini bana yansıtıyo diyebilirim. Normalde güzel çalışırım ama o her gün yaptığım işte bir kusur bulur. Beni ve yaptiğim işi sürekli eleştirir tüm günümü mahveder. Kendimi savunuyorum normalde ama artik yoruldum. Bölümde değiştiremiyorum. Tüm gün onun eleştirilerine maruz kalıyorum ve bu beni psikolojik olarak çok etkiliyor. Bu durumdan nasıl kurtulurum sizce ?

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim
Bu Soruna Üretilen Çözümler

Dışarıdan aldığı tüm negatif yükü sözünün geçtiği ilk kişinin omuzlarına bırakan insanlardan nefret ediyorum. Sanki hayat yeterince iyiymiş gibi bir de böyle suratsız karaktersiz insanlarla uğraşmak zorundayız

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Çalıştığın bölümü değiştirmeyi deneyebilirsin eğer yapamıyorlarsa da kimse için emeğinden vazgeçme bütün iş yerlerine var maalesef böyle insanlar sen kendi işinden emin olduğun sürece kimseyi umursama ve hakkını savun kendini ezdirme

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Bence sen yaptığın işten eminsen sorun yok.Hiç kendini üzme.İşe giderken deki ben kendimden çok memnunum.Başkalrının ne dediği umrumda değil.Zaten bu kadın da ruh hastası.Bugun keyfimi bozamayacaksın..Boşa uğraşma de.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Benimde arkadaşım buna benzer bi durum yaşamıştı. Bu durumun temizlik personeli olmanızla alakası yok. Arkadaşım uluslararası bir şirkette çalıştığı halde ekip sorumlusundan mobbing e maruz kalıyordu. Daha üst kademedeki müdürüne söylemişti uygunsuz bulduğu davranışı, sizde söyleyebilirsiniz şefinize ya da müdürünüze kessinlikle içinizde tutmayın. Size yardımcı olucak bu konuda etkili olucak müdürünüzle vs konuşmaya çalışın. Etik kurala resmi olarak şikayet edebilirsiniz. Böyle bir hakkınız var. Ayrıca mobing e maeuz kaldığınız için bildirmeniz durumunda kafa izni verebilirler bir kaç gün için. Hiçbir şey çözümsüz değil. Kişisel bir sorunda değil mobing hakkınızı arayın. Dilekçw verin. Müdürlere söyleyin. Hele bu kişi diğer insanlarla da geçinemiyorsa hak sizden yana olur. Mobing kişisel bir sorun değildir.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Hastanelerde nasıl işliyor bilmiyorum ama hemşireyi şikayet etme imkanınız yok mu? Ya da şefinize başka bir bahane bularak bölümünüzü değiştirmesini isteyemez misiniz? Umarım en kısa sürede daha iyi hissettiğiniz bir yerde çalışabilirsiniz.

Mesaj Gönder (Çevrimdışı) Anonim

Sponsorumuz: takipçi satın al